Icon Video a Projekcia

Video a Projekcia

Video a spracovanie obrazu

Video je dnes súčasť každodenného života, sprostredkúva nám zážitky, emócie a hlavne reklamu. Spracovaniu a zobrazovaniu video obsahu sa venujeme už od začiatku fungovania firmy. Technický pokrok nám dnes umožňuje rozsiahle možnosti v oblasti záznamu, spracovania a zobrazovania videa. Vďaka našej profesionálnej technike sú všetky záznamy vo vysokej kvalite. Svoj podiel na tom majú aj dlhoročné skúsenosti odborníkov z našich radov, ktorí majú cit pre pútavý záznam a strih videa. Nižšie nájdete celú štruktúru nášho video oddelenia, od kamier až po projekciu a obrazovky.

 

 

Kamery

Profesionálna videokamera Panasonic AG-UX180, podporuje nahrávanie 4K (4096x2160, 24p ) a UHD (3840x2160). Disponuje aj funkciou Variable frame rate (VFR 2-60 fps v FHD móde 1920x1080.) Panasonic AG-UX180 má 1" (effective size) MOS senzor, optický 20x zoom a UHD 60p. Kamera nahráva na pamäťové karty SD / SDHC / SDXC, so zápisom 100mb/s alebo rýchlejšie.

Kamery typu PTZ (pan-tilt-zoom) sú robotické kamery, ktoré umožňujú na diaľku ovládať pohyb kamery, priblíženie obrazu a ostrenie optiky. Ich využitie je vhodné všade tam, kde by bola veľká kamera s kameramanom rušivá alebo zavadzala vo výhľade účinkujúcich. Výrobca Vaddio patrí medzi špičku v oblasti PTZ kamier, ich kamery nájdeme nielen v televízii ale aj v zdravotníctve alebo dôležitých high-class konferenciách.

Videoréžie, mediaservery

Patrí medzi špičkové mediaservery na trhu. Nájdeme ho nielen v popredných svetových televíznych štúdiách ale aj na koncertoch hviezd ako Celine Dion alebo Eros Ramazotti. Rovnako sa uplatnil aj pri dlhodobých projektoch v múzeách a interaktívnych inštaláciách po celom svete. Pandoras box ponúka reálne 3D prostredie, kde môžeme na každý povrch alebo objekt nasadiť video vrstvu a premeniť ju na živý objekt. Výkonný hardware s procesormi XEON, grafickými kartami NVIDIA vytvára dostatok výpočtovej rezervy pre rendering videa v rozlíšení 4K a viac. Viac informácií o tom, čo Coolux Pandoras Box dokáže sa dočítate v časti Media manažment.

Je softwarová platforma pre prácu s videom zameranú na VJ-ing a efekty. Od malých klubov až po svetové produkcie na festivaloch ako Tomorrowland alebo Ultra Music Festival. V kombinácii s výkonným hardwarom a vstupnými kartami ponúka rozsiahle možnosti pre prehrávanie videa a real time aplikovanie efektov, ktorých parametre môžu byť závisle či už na audio signále alebo rôznych iných vstupných signálov.

Videostrižne slúžia na prepínanie obrazu z jednotlivých vstupov, prevažne z kamier, alebo v prípade konferencií aj viacerých prezentačných notebookov. Sú zvyčajne vybavené vstupnými signálmi typu HDMI a SDI. V našej výbave využívame réžie značky Sony, model MCS-8 a dnes už stále rozšírenejšie réžie značky Blackmacigdesign.

Projekcia

Projekcia sa stala najjednoduchším spôsobom ako dosiahnuť veľký obraz bez potreby stavania obrazoviek. Dnes sa už projektory nevyužívajú len na klasické premietanie na plátno, projektorom môžeme premietať na akúkoľvek plochu, dokonca aj pohyblivú a vytvárame tak tým tzv. projection mapping. Máme možnosť spájať viac projektorov a vytvoriť tak obraz dlhý aj 100 metrov, limity projekcia nepozná. Dodávame rôzne typy projektorov od menších aplikácií so svietivosťou 5000 ANSI Lumenov s HD rozlíšením až po veľké projekcie so svietivosťou 40 000 ANSI Lumenov a viac s rozlíšením až 4K.

Videomapping sa stal v poslednej dobe doslova audio – vizuálnym umením a je to veľmi populárny typ veľkolepej show, ktorá je veľmi atraktívna pre divákov. Väčšinou sa videomapping premieta na budovy, čím sa dosiahne obrovský 3D efekt pre tisíce divákov, napríklad pri otváraní obchodného centra alebo výročia katedrály. Premietať je možné aj na autá, malé objekty, fantázii sa medze nekladú, dôležitý je pútavý obsah a kvalitné a silné projektory. Pozrite si krátku ukážku nášho videomappingu.

Video balón s projekciou 360° je jedinečná technológia projekcie. Projektor je umiestnený vo vnútri projekčného balóna, vďaka čomu nevznikajú tiene. Tento typ pútavej projekcie je viditeľný zo všetkých smerov.

Interaktívna projekcia je zobrazovacia plocha reagujúca na dotyk alebo pohyb. Pri vstúpení na plochu sa pomocou animácie plocha odkryje a odhalí napr. logo na interaktívnej ploche. V ponuke je viacero animácií, ktoré sa prispôsobia k téme vášho eventu, ako napr.: ľad, voda, lístie..

Zahnutá projekcia (wrapping) je atypická a zakrivená projekčná plocha. Jedná sa o širokouhlý formát, ktorý v kombinácii s technológiou edgeblending, dokáže vytvoriť široké projekčné plochy.

Napísali o nás

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru