Icon Pódiá a zábrany

Pódiá a zábrany

Pódiá na koncerty a festivaly aj so zábranami

Neodmysliteľnou súčasťou takmer každého eventu je pódium. Dalo by sa povedať, že je „srdcom“ scény. Či už ide o konferenciu, kde na pódiu diskutujú speakri, alebo ide o hudobné vystúpenie kapely či interpreta, celé centrum diania sa odohráva práve na stage-i. Našim klientom ponúkame na prenájom mobilné pódium značky Nivtec, pričom máme v ponuke rôzne typy nôh od 20 cm až do 150 cm. Pri koncertných eventoch sú súčasťou pódia takmer vždy aj zábrany. Ich význam netreba podceňovať, nakoľko slúžia na zaistenie bezpečnosti nie len návštevníkov ale aj účinkujúcich. Ich hlavnou úlohou je zabrániť priechodnosti davu na pódium alebo do priestorov, kam je vstup zakázaný, prípadne vymedziť trasu pohybu. Taktiež ohraničujú priestor okolo réžie, čím zároveň aj chránia techniku. Pre zaistenie bezpečnosti na podujatiach dodávame na prenájom dva základné typy zábran.

Pódium

Variabilné pódium značky niVtec, vyrobené z hliníkového rámu s rýchloupínacím zariadením pre nohy. Má protišmykový a vodeodolný povrch. Rozmer jedného modulu je štandardne 2 x 1m, pričom v ponuke máme aj moduly s rozmermi 2 x 0,5m, 1 x 1m či 1 x 0,5m. Nakoľko má pódium nosnosť až 750 kg/m2, je možné naň umiestniť napríklad aj osobné auto. V prípade, že si to vyžaduje priestor alebo architekt scény, vieme dodať aj pódium atypického tvaru prispôsobené daným podmienkam.

Pokiaľ chcete iný, zaujímavý typ stage-u, vieme vám dodať aj plexi pódium. Tak isto sa skladá z modulov 2 x 1m, avšak dosky sú priehľadné, čo umožňuje ešte viac zvýrazniť účinkujúcich na pódiu, napríklad tematickým nasvietením zdola.

Kaskádové pódium skladáme z klasických pódiových segmentov, čím vytvoríme tribúnu na sedenie alebo státie. Výška jednotlivých radov tribúny môže byť odstupňovaná podľa výšky nôh, tzn. od 20cm až po 150cm, pričom na jeden pódiový modul 2 x 1m je možné postaviť tri stoličky.

Zábrany

Mobilné zábrany majú rozmery 200x100 cm. Pomocou nich možno ľahko a rýchlo vytvoriť koridory, vymedziť požadovaný priestor, atď. Nie sú vhodné na miesta, kde sa kladú nároky na vyšší tlak.

Nášľapné zábrany sú konštruované nielen na tlak, ale hlavne s ohľadom na najvyšší stupeň bezpečnosti. Ich výška je 100 cm, aby vznikajúci tlak neohrozil diváka na živote a aby ho v najkritickejšom prípade tlačil na mäkké časti brušnej dutiny a nie na hrudný kôš, kde tlak na bránicu môže spôsobiť zastavenie dýchania. 

Napísali o nás

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru