Icon Ozvučenie

Ozvučenie

Kvalitný zvuk na každom predstavení a evente

Zvuk je krehký aspekt každej udalosti. Má očarujúcu moc kontrolovať a fascinovať obecenstvo, preto by mal kvalitný zvukový systém bezpodmienečne umožňovať verné reprodukovanie hovoreného slova aj hudby. Každá sála, štadión, športová hala aj výstavisko má odlišnú akustiku a vyžaduje si individuálny prístup pri plánovaní . Úspech je často ovplyvnený nielen technikou, ktorú používate, ale do značnej miery aj od akustických podmienok samotného miesta. Z tohoto dôvodu venujeme veľkú časť prípravy akcie tzv. sound designu. Sound dizajn je v podstate dômyselné plánovanie pre výber typu použitého reproboxu a jeho umiestnenie v priestore pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho zvukového prenosu smerom k divákovi.Naši skúsení majstri zvuku v kombinácii s tou najkvalitnejšou zvukovou technikou však dokážu zázraky na každom jednom podujatí.

MEYER SOUND

Predstavujeme vám úplne nový rad reproduktorov ULTRA X20 a ULTRA X40. Ide o najmodernejšie technológie v kombinácii veľkosť vs. sila, čo ich predurčuje na projekty s požiadavkami o minimalizovanie technického riešenia pri dôraze na kvalitu. Oba modely sú kompaktné. Poskytujú vysoký výkon s minimálnym skreslením s možnosťou akejkoľvek konfigurácie. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

Aktívne reproduktory Meyer Sound - UPQ sú určené pre podujatia stredného rozsahu. V kombinácii s basovými reproduktormi LFC-900 ponúkajú vyrovnaný čistý zvuk v celom pásme. Ich veľkou výhodou je možnosť certifikovaného zavesenia, čím sa dosiahne lepšia účinnosť a pokrytie, hlavne pri vonkajších podujatiach.

 

Nízko profilové pódiové monitory MJF-210 od Meyer Sound boli vytvorené podľa náročných požiadaviek takej legendy ako je heavy-metalová kapela Metallica. Tieto monitory poskytujú výbornú čitateľnosť zvuku aj na veľkých pódiách, ktoré sú náročné na akustický tlak.

Spoločnosť Meyer Sound vypočula naše náročné výkonnostné požiadavky pre nový kompaktný stage monitor, ktorý by odolal nástrahám predloženým turné kapely Metallica a uspokojil aj náročného poslucháča, akým je James Hetfield. Výsledný MJF-210 prevyšuje všetky parametre, bez akýchkoľvek kompromisov.” - Dan Braun, Show Director kapely Metallica 

Pre zvukový systém novej generácie LEOPARD od Meyer Sound sme sa rozhodli preto, aby sme prinášali našim klientom vždy len tú najkvalitnejšiu technológiu. Reproduktory LEOPARD a 900-LFC sú navrhnuté tak, aby vytvorili výnimočný zážitok z počúvania, od eventu až po koncert a od rock 'n' roll-u až po klasiku. LEOPARD sa môže pochváliť ohromným výkonom v pomere s jeho veľkosťou a s ultra-nízkym skreslením. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

RIADENIE

Midas PRO6 patrí do série TOP svetovo uznávaných live mixážnych pultov. Za veľmi krátke obdobie na trhu sa dostal na zoznam tzv. „riderových pultov“, čo znamená, že je uznávaný a preferovaný mnohými zahraničnými skupinami. 64 vstupných kanálov poskytuje dostatočný priestor aj veľké hudobné podujatia a orchestre.

Midas PRO1 je menší model kategórie PRO series. Tento špičkový digitálny pult obsahuje hardwarové prevodníky rovnakej kvality ako jeho väčšia verzia PRO6, disponuje možnosťami ako AutoMixer, ktorý nájde svoje využitie hlavne pri konferenciách alebo možnosť ovládania celého pultu bezdrôtovo cez iPAD rozhranie.

Každý zvukový systém si vyžaduje nielen dôkladné nastavenie a ladenie systému na mieste, ale aj softwarovú prípravu a výpočet akustického pokrytia priestoru. Na simuláciu zvukového pokrytia priestoru využívame program MappXT, ktorý umožňuje presne navrhnúť rovnomerné pokrytie zvuku v celej sále. Pred každou akciou prebieha meranie zvukového systému mikrofónom, ktorý poskytne namerané hodnoty akustického tlaku v celom frekvenčnom pásme a umožňuje tak zvukárovi doladiť aj najmenšie detaily pomocou DSP procesora Galileo 616 a softwaru Compass.

Silent Disco

Profesionálne bezdrôtové slúchadlá sú vhodné na rôzne typy podujatí ako konferencie, výstavy alebo viacjazyčné prezentácie. Ako jediní na Slovensku ich ponúkame s frekvenčným rozsahom medzi 500 – 600MHz. Slúchadlá je možné rýchlo a jednoducho prepínať medzi tromi kanálmi zvuku, vďaka čomu môžete v miestnosti vytvoriť 3 zóny. Pomocou nabíjateľnej batérie vám slúchadlá poskytnú až 7 hodín nepretržitej prevádzky.

Malé ozvučovacie systémy

Ide o modulárny rad ultra lineárnych vysoko výkonných pasívnych reprosústav pre permanentné koncertné nasadenie ako aj pevné inštalácie najvyššej kvalitatívnej triedy pre stredne veľké priestory. V našom portfóliu máme modely RX115, ktoré je možné použiť aj ako pódiové odposluchy. Pre posilnenie najnižších frekvencií využívame subbasy RX118s, ktoré majú veľmi kompaktné rozmery.

Aktívne reproboxy Dynacord 115A sú vhodné na ozvučenie menších priestorov. Vďaka univerzálnej konštrukcii je možné použiť ich aj ako pódiové monitory pre stredne veľké pódia.

Aktívne reproduktory značky Electro-Voice ZX-1 sú vhodné pre malé konferencie, kde sa nekladie dôraz na silné basové spektrum, ale na dobrú zrozumiteľnosť hovoreného slova. Veľmi obľúbené sú aj v televíznom segmente pre ich diskrétny vzhľad a kompaktné rozmery.

Mikrofóny, malé zvukové pulty

Disponujeme širokým portfóliom rôznych typov mikrofónov pre snímanie všetkých typov hudobných nástrojov značiek Shure, Sennheiser a DPA. Okrem koncertného zamerania máme rôzne typy mikrofónov pre konferenčné účely, napríklad náhlavné mikrofóny DPA 4188 telovej farby alebo automatické stolové mikrofóny značky BOSH. Pre bezdrôtové snímanie zvuku používame digitálny systém Shure QLXD, ktorý pracuje v pásme schválenom EÚ. Jeho veľkou výhodou je digitálny prenos, ktorý je menej citlivý na okolité rušenie. Pri väčšom počte kanálov využívame software Shure Wireless Workbench a scanner rádiových frekvencií pre optimálne nastavenie frekvencií systému.

 

Okrem digitálnych pultov značky Midas máme v našom portfóliu digitálne a analógové pulty pre všetky typy stredných a menších aplikácii. Od najmenších analógových pultov značky Yamaha cez malé digitálne pulty QSC Touchmix alebo digitálne pulty Soundcraft SI series.

 

Napísali o nás

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru