Icon LED obrazovka

LED obrazovka

LED obrazovky na eventy aj outdoorové podujatia

Mobilná veľkoplošná LED obrazovka sa stala moderným zobrazovacím médiom, ktorý má mnohé výhody oproti bežnej projekcií. Je vhodná pre akýkoľvek typ indoorového či outdoorového eventu. V minulosti boli LED obrazovky využívané iba na väčšie podujatia z dôvodu veľkého rozostupu LED diód a tým pádom aj veľkej pozorovacej vzdialenosti. My ponúkame na prenájom LED obrazovky s hustotou od 2,6 mm, čo vyžaduje minimálnu pozorovaciu vzdialenosť.

LED obrazovky

Objavte nový rozmer v ostrosti obrazu s novou LED obrazovkou Gloshine MV 2.6 s hustotou LED bodov len 2,6 mm. Vďaka špeciálnemu systému zamykania dokážete moduly Gloshine variabilne ohýbať a vytvoriť tak úplne nové tvary, o ktorých ste doteraz ani nesnívali. Zaoblená obrazovka už nikdy nebude problém. Novej Gloshine MV2.6 máme k dispozícii až 100 m2.

Model Absen A3 Pro patrí medzi svetovú špičku v oblasti LED stien. Momentálne máme k dispozícií až 250 m2 plochy, čo garantuje, že dokážeme zabezpečiť aj tie najväčšie podujatia. Dosť bolo pokazených video záznamov! Vďaka pokročilej zobrazovacej technológií, ktorá pracuje s opakovacou frekvenciou 2000Hz garantujeme, že vo vašom kamerovom zázname bude minimum preblikávajúcich pruhov. Moduly majú rozmer 50x50cm, obrazovku je možné pomocou nosnej konštrukcie stavať od zeme alebo na pódium, poprípade zavesiť pomocou riggingu na hliníkové konštrukcie.

Spoločnosť LEDbow patrí k dlhoročným výrobcom LED obrazoviek a svoje korene má v susednej Českej republike. Nám sa dlhodobo osvedčil typ DCU 4 SMD, ktorý ma rozostúpenie LED bodov 4 mm a poskytuje HD rozlíšenie už pri rozmere 5x3m. Pozorovacia vzdialenosť je možná už od 3 metrov, čo je obzvlášť dôležité pri menších interiérových priestoroch akými sú kongresové sály v mnohých hoteloch. Jej veľkou výhodou je široká variabilita, nakoľko táto obrazovka ponúka ľubovoľný tvar aj veľkosť, takže fantázií sa medze nekladú. Veľkosť jedného modulu je 576 x 576mm, čím dosiahneme veľkú variabilitu formátov obrazovky, či už ide o základné formáty 4:3 a 16:9 alebo o atypické formáty, ktoré bežné moduly nepodporujú.

Outdoorová LED obrazovka LEDbow DLU6 patrí medzi obrazovky s vysokou svietivosťou. Táto obrazovka je ideálna do exteriéru. Okrem toho, že je možné ju používať aj v oblom tvare je táto obrazovka plne vodotesná a spĺňa svetové štandardy IP65. Výrobca taktiež garantuje bezproblémovú prevádzku 24 hodín 7 dní v týždni, 365 dní v roku, takže je vhodná aj na dlhodobé prenájmy do exteriéru ako reklamný banner alebo digitálny billboard.

Možnosti inštalácie

Montáž zaoblenej LEDky si vyžaduje špeciálny systém zámkov, ktorými sa spájajú jednotlivé moduly do seba. Tento systém majú naše obrazovky Gloshine a Absen. Použitie zakrivenej obrazovky je vhodné napríklad pri vyplnení rohu scény, ktorému môžeme dodať oblý tvar alebo napríklad pri širokouhlej obrazovke pre dosiahnutie  mohutného panoramatického efektu. Obrazovku Gloshine je možné ohýbať aj vo vypuklom (konvexnom) smere, lichobežníkový okraj LED modulu zabezpečí, aby moduly k sebe priľahli bez medzery a tým sa vytvorí súvislý obraz v tvare kruhu, bez viditeľných spojov.

Je samostojaci stĺp vytvorený z nosnej konštrukcie, ktorá je vyplnená LED modulmi. Plní účel reklamného pútača alebo navigačno – informačnej tabule. Jeho veľkou výhodou je viditeľnosť zo všetkých smerov a možnosť postavenia výšky až 4m, aby pritiahol pozornosť každého diváka.

Je digitálny dizajnový prvok, ktorý je vhodný pre oživenie výstavného stánku alebo aj ako prvok do televíznej scény. Môže byť na nom premietaná animácia loga alebo jednoduché videá, každá strana obsahuje 144x144 pixelov. K dispozícii je biele prevedenie povrchu a okrajov v prípade atypickej zákazky vieme stolík vyrobiť rôznych rozmerov a povrchovej úpravy.

Dnešné scény a svetelné dizajny už nie sú len o jednej centrálnej obrazovke prevažne obdĺžnikového tvaru. Technológie nám umožňujú vytvárať komplikované scény s pohyblivými LED obrazovkami rôznych tvarov a zaoblení. Máme dlhoročné skúsenosti a spolupracujeme s poprednými slovenskými dizajnérmi a scénografmi, kde často vytvárame konštrukčné riešenia na mieru pre dosiahnutie požadovaného efektu a vzhľadu scény.

Riadenie

Každá LED obrazovka potrebuje riadiaci procesor, pomocou ktorého sa správne nastaví veľkosť obrazu a pomer strán. V prípade veľkých obrazoviek sa používa viacero procesorov, ktoré spoja výsledné obrazovky do jedného celku. Každý výstupný signál do LED obrazovky môže byť zálohovaný tzv. backup procesorom, čo umožňuje vytvoriť signálovú slučku a predísť tak výpadku obrazovku počas akcie. V našom portfóliu máme procesory od firmy Novastar, ktorá sa za krátke pôsobenie od roku 2008 stala svetovým lídrom na trhu.

Sú výkonné počítače, ktoré slúžia na prehrávanie video obsahu a jeho úpravu. V prípade atypických formátov LED obrazoviek je nutné prispôsobiť rozlíšenie jednotlivých videí, tak aby neboli na obrazovke deformované. Mediaservery umožňujú prehrávať videá s atypickým rozlíšením, vytvárať viacero video vrstiev (layerov) naraz, meniť ich veľkosť a pozíciu na LED obrazovke. V našej výbave máme mediaservery Coolux Pandoras Box a iMAC servery so softwarom Resolume Arena. Viac informácií o media manažmente nájdete tu.

Videostrižne slúžia na prepínanie obrazu z jednotlivých vstupov, prevažne z kamier, alebo v prípade konferencií aj viacerých prezentačných notebookov. Sú zvyčajne vybavené vstupnými signálmi typu HDMI a SDI. V našej výbave využívame réžie značky Sony, model MCS-8 a dnes už stále rozšírenejšie réžie značky Blackmacigdesign. Viac informácií o spracovaní obsahu sa dočítate tu.

Napísali o nás

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru