Icon Konferenčná technika

Konferenčná technika

Konferenčná technika, tlmočenie

Konferenčná technika je využívaná hlavne pri medzinárodných kongresoch, meetingoch a konferenciách, kde sa dorozumieva viacerými jazykmi. Nakoľko ide väčšinou o stretnutia s najvyššou prioritou, bolo nevyhnutné štandardizovať túto techniku podľa noriem ISO. Naše zariadenia spĺňajú všetky aktuálne európske normy ISO 2603 a ISO 2043. O bezproblémovú prevádzku sa počas celej konferencie stará profesionálny team technikov, ktorí aktívne pristupujú k celému priebehu konferencie a snažia sa splniť všetky technické požiadavky klienta.

Tlmočnícka technika

Tento typ techniky je určený pre simultánny preklad hovoreného slova do iného jazyka. Obsahuje dve hlavné časti. Prvá z nich je tlmočnícka kabínka v ktorej je umiestnený ovládací pult, slúchadlá a mikrofón. Dôležité je aby bola tlmočnícka kabínka odhlučnená od okolitých ruchov a dostatočne odvetrávaná, pre komfort prekladateľov. Tieto parametre udáva norma ISO. Druhou časťou je účastnícky prijímač, jedná sa o malú vysielačku so slúchadlami, kde si poslucháč môže nastaviť požadovaný jazyk (ak sa prekladá do viacerých) a môže si takisto nastaviť hlasitosť slúchadiel. V praxi používame tlmočnícky systém značky BOSCH, ktorá udáva aktuálne trendy v oblasti konferenčnej techniky.

Videostreaming

Je technológia kontinuálneho prenosu audiovizuálneho materiálu medzi zdrojom a koncovým užívateľom. V dnešnej internetovej dobe je už videostreaming súčasťou takmer každej konferencie. Umožňuje jednoduchým spôsobom sledovať aktuálne diane z podujatia každému užívateľovi s mobilným telefónom alebo PC. My sme prevzali všetky skúsenosti z televízneho segmentu a preniesli sme ich aj do tejto technológie. Pre pútavý streaming Vášho eventu treba okrem kvalitných kamier dbať aj na správne nasvietenie scény. V našej výbave máme televízne štúdiové svetlá, ktoré dodajú obrazu hĺbku, farebné kontúry a objem scény. Pokročilé strihové technológie nám umožňujú dodať do vášho streamingu titulky, alebo skladať obraz z viacerých kamier naraz, poprípade streamovať naraz prezentáciu a video v jednom okne. V dnešnej situácii kedy sú z dôvodu šírenia koronavírusu obmedzené všetky podujatia, je videostreaming ideálnou platformou ako ľudom priniesť event alebo udalosť priamo do vašej obývačky alebo obrazovky mobilného telefónu.

 

 

Rečnícke pulty

Pre vašu konferenciu vieme zabezpečiť rôzne typy rečníckych pultov. Od klasického bieleho pultu až po  plexi pult, ktorý klientovi ponúka možnosť vlastného branding-u. Pre tých náročnejších máme v ponuke rečnícky pult s LCD obrazovkou, na ktorej sa môže premietať  meno prezentujúceho, grafika alebo animácia podľa požiadavky klienta.

Interaktívne ovládanie

Vďaka interaktívnemu ovládaniu je možné riadiť LED obrazovky, ozvučenie aj osvetlenie prostredníctvom iPadu alebo iného tabletu. To umožňuje technikovi alebo zvukárovi dokonalý prehľad o tom, čo sa na scéne deje, nakoľko už nie je limitovaný priestorom, kde sa nachádza obrazová, svetelná alebo zvuková technika. Je možné ho naprogramovať na všetky technické zložky, obsah na projekciu alebo LEDku. Laicky povedané, spustenie show bude konečne vo vašich rukách.

Napísali o nás

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru