Sunset Boulevard

Bratislavský hrad sa stal prvýkrát miestom jedinečného tanečného eventu s názvom Sunset Boulevard, ktorý prilákal pozornosť mnohých nadšencov elektronickej hudby a tanca. Autorom projektu je jeden z najznámejších slovenských DJ-ov – DJ EKG. Hurricane mal česť byť komplexným technickým dodávateľom tohto veľkolepého outdoor-ového podujatia. Keďže event prebiehal v priestoroch historickej budovy, vysoké nároky na kvalitubezpečnostnú úroveň boli veľmi dôležitými faktormi.

Párty sa konala pod holým nebom na nádvorí západnej terasy hradu. Požiadavkou klienta bolo vytvoriť také osvetlenie, aby dominantou bolo nasvietené nádvorie Bratislavského hradu. Naším cieľom bolo tiež vytvoriť technické riešenie, ktoré by čo najmenej narúšalo historický charakter priestoru. Kľúčovým aspektom podujatia bolo aj dosiahnutie vysokej kvality zvuku. Nadizajnovali sme zvukový systém tak, aby došlo k minimu nežiaducich odrazov. Aby sme eliminovali odraz zo zadnej steny, zavesili sme časť basových reproduktorov na zvukové veže, ktoré rovnomerne pokrytili celý priestor. Zvuk bol postavený na kvalitnej značke Meyer Sound. Pozostával zo širokého spektra modelov ako Leopard, X-40, UPQ či LFC-1100.

Všetka technika bola navrhnutá tak, aby odolala nepriaznivému počasiu, keďže sa očakával dážď. Inštaláciu techniky sme uskutočnili s dôrazom na bezpečnosť a stabilitu, aby odolala búrkam, ktoré skutočne prišli. O 16:15 zasiahla nádvorie prietrž mračien, no už o 16:30 sa začalo hrať bez akýchkoľvek komplikácií. DJ EKG si na event pozval dvoch ďalších DJ-ov, ktorí boli jeho predskokanmi.

Podujatie navštívilo až 3 000 ľudí a zožalo veľký úspech. Sunset Boulevard bol úspešný a získal mnoho pochvál za vynikajúci zvuk a jedinečnú atmosféru. Tento event sa stal nezabudnuteľnou udalosťou, ktorá dokázala, že aj historické miesta môžu ožiť rytmom modernej hudby. A v prepojení s našimi technológiami si zachovajú svoj pôvab a dôstojnosť.

Foto: Samuel Sedliak, Liby a Zdronu

Napíšte nám a náš projektový manažér
vás bude kontaktovať

Ďakujeme za odoslanie formuláru