Hybridné eventy - nevyhnutná budúcnosť

Svet okolo nás sa rýchlo mení a aj keď si to niektorí ťažko pripúšťajú, hybridné eventy sú vývojom, ktorý je neodvratný. Korona, lockdown či pandémia, pomenujeme to, ako len chcete. Výsledok je, že sa proces nástupu hybridných eventov urýchlil. Kvôli obmedzeniam sme sa stali súčasťou situácie ako nikdy pred tým.

Nové skutočnosti – nové rozhodnutia

Vedeli by ste si v roku 2019 predstaviť celosvetový dealers meeting v online priestore? Teraz sa nad tým ani nepozastavíte. Eventový segment je už iný a je na každom z nás, ako sa prispôsobí. Keď si položíte otázku či máte zotrvať v tzv. stand-by režime alebo sa prispôsobiť, snáď vám pomôže v rozhodovaní známy eventový blog so svojou predikciou vývoja na najbližšie obdobie. Automobilový priemysel sa danej situácii prispôsobuje veľmi rýchlo. Jedna z prémiových značiek už ohlásila, že koncom roka 2020 budete môcť vstúpiť do online priestoru a prezentovať priamo z paluby auta.

 

Aké nové možnosti prináša hybridný event?

Pravdepodobne si viacerí z vás povedia, že osobný kontakt nenahradí žiadne technické zariadenie. Áno, je to pravda, ale nový typ eventu prináša nové možnosti a s nimi spojené aj výhody. Základná podmienka na vstup do online priestoru je zdieľanie udalosti pomocou streaming-u. Event môžete streamovať na všeobecne známe bezplatné služby na stránkach ako Facebook, YouTube, atď. Oveľa väčšie možnosti však ponúkajú uzavreté webové platformy zväčša upravené do požadovaného korporátneho brandu, čo dodáva vášmu streamingu ďalšiu pridanú hodnotu. Účastníci sa môžu zapojiť do hlasovania, klásť otázky prezentujúcim alebo vytvoriť networking skupiny. Za zmienku taktiež stojí spomenúť možnosť generovania ďalších príjmov plateným online vstupom.

Technické možnosti hybridných eventov

Ďalšou možnosťou je využitie vzdialených prístupov. Na zobrazovacom médiu (napr. LED obrazovke) môže vystúpiť jeden alebo viacero hostí cez tzv. okná (picture in picture) prostredníctvom Zoom, Teams, Webex atď. Ako správne zvládnuť online vstup sa dočítate v našom článku Ako úspešne zvládnuť online meetingy. Pokiaľ ste plánovali v minulosti objednať exkluzívneho prezentujúceho ale budget vám to nedovolil, teraz sa vám ponúka riešenie. Hosť vystúpi na vašej konferencii v reálnom čase z druhej strany planéty a za oveľa nižšie náklady. 

 

Bezpečnostné opatrenia

Bezprecedentná situácia spôsobená pandémiou COVID-19 predurčuje nové celosvetové doporučené štandardy. Na trhu existuje viacero možností pre minimalizáciu rizík priamo na podujatí. Od klasických hygienických opatrení, dištančného sedenia, čistenia vzduchu pomocou UVC žiaričov až po viacnásobnú ochranu personálu. Bližšie informácie sa dočítate v našom článku: Covid-19 – opatrenia

Vždy sa dá nájsť riešenie

Korona opatrenia sa najviac dotkli spolu s cestovným ruchom práve eventového odvetvia. Hľadanie nových ciest ako prežiť má každý človek v sebe, preto si držme palce, aby každý našiel tú svoju novú cestu.

 

Martin Štefanek

CEO